město Rudolfov
Rudolfov

Současnost

Netypické město Rudolfov se nachází asi 5 km od centra Č. Budějovic (480 m n. m., velikost katastru 320 ha) na úbočí mírného pohoří, tzv. Lišovského prahu, oddělujícího od sebe Budějovickou a Třeboňskou pánev.

V současné době má Rudolfov s místní částí Hlinsko 2385 obyvatel. Ve městě je základní občanská vybavenost (prodejny, základní a mateřská škola, domov mládeže, dům s pečovatelskou službou pro seniory, knihovna, lékárna, praktický lékař i specializovaní lékaři), což spolu s malou vzdáleností (6 km) od Českých Budějovic a propojením městskou hromadnou dopravou a celkovým rekreačním charakterem oblasti bez průmyslu dává předpoklady k rozvoji další bytové výstavby ve městě i okolí.

V období roku 2001 a 2002 byl vybudován "Kanalizační sběrač R-Rudolfov" pro město Rudolfov a obce Adamov, Hlincova Hora, Hůry, Jivno, Vráto. Náklady činily 65,6 mil.korun, délka 13,5 km. Tím bylo vyřešeno odkanalizování 5000 ekvivalentních obyvatel.

V našem městě působí společenské a sportovní organizace - ČZS s provozováním moštárny a palírny s vyhlášenou "Perštáckou slivovicí", SK Rudolfov, hasiči, chovatelé, Sokol, Svaz postižených civilizačními chorobami, Společnost přátel Rudolfova.

Je zde malé muzeum hornictví, každoročně se první sobotu v měsíci červnu pořádají historické "Hornické slavnosti", konají se i další kulturní akce.

Hornické muzeum - expozice

Katastrem města prochácházejí značené naučné stezky a cyklostezky.

Interaktivní mapa

Návštěvnost: